Home » Aktualności » Wycieczka klas 4 i 5 na Słowację

Wycieczka klas 4 i 5 na Słowację

W dniu 27.09.2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bąkowie z klas czwartych i piątych wyjechali na Słowację. Na wycieczkę zaprosiła uczniów pani burmistrz Anna Grygierek, wyjazd organizowany był w ramach współpracy transgranicznej.  Dzieci pod opieką nauczycieli wyruszyły do miejscowości Krasnany położonej w kraju żylińskim w okręgu Żylina w północnej Słowacji. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci w tej uroczej górskiej miejscowości. Przed urzędem czekał na nas pan starosta Miroslav Bielka w towarzystwie dwóch miłych pań, którzy zaprosili nas do urzędu na przygotowany posiłek. Pyszna herbata i smakowite kanapki zniknęły w mgnieniu oka. Posileni przeszliśmy do szkoły podstawowej, po której oprowadził nas pan dyrektor i zaprowadził nas do klasy młodszych dzieci. Nauczycielka tej klasy zaproponowała nam, abyśmy zaśpiewali polską piosenkę, co z chęcią uczynili uczniowie klasy piątej, zaś słowaccy koledzy zrewanżowali się nam słowacką wesołą piosenką. Poczęstowani regionalnymi jabłkami udaliśmy się na boiska, gdzie na jednym z nich dziewczyny rozgrywały dwa mecze w „Zbijaka” oraz w nasze „Dwa ognie”, pierwszy mecz wygrały Słowaczki, a drugi Polki. Na drugim boisku chłopcy rozegrali dwa mecze piłki nożnej, które sędziowali nauczyciele polscy i słowaccy. Mecze te skończyły się podobnie, pierwszy mecz wygrali Polacy, a drugi Słowacy. W dobrych nastrojach wróciliśmy do urzędu na smaczny obiad, a po nim zwiedziliśmy jeszcze przedszkole, które zachwyciło nas wyposażeniem. Na pożegnanie obdarowano nas upominkami i trochę zmęczeni wyruszyliśmy do domu. W pamięci zostaną nam naprawdę miłe chwile spędzone w słowackich Krasnanach. Mamy nadzieję, że koledzy ze Słowacji kiedyś nas odwiedzą.

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031