Home » Aktualności » Szlachetna paczka 2019

Szlachetna paczka 2019

      Szanowni Państwo,

Ja co roku wspieramy jako społeczność szkolna Szlachetną Paczkę.

Poniżej lista potrzeb i opis potrzebującej „rodziny”.

Akcja trwa do piątku 6 grudnia.

Trzy kluczowe potrzeby

1. Odkurzacz

Pani Maria posiada bardzo stary odkurzacz, który często się psuje i brakuje w nim podstawowych elementów (brak szczotki).

2. Kurtka zimowa

Pani Maria nie posiada ciepłej kurtki zimowej.

3. Żywność

Zapasy żywności z długim terminem ważności, podobnie jak środki czystości, bardzo podreperowałyby codzienny budżet pani Marii.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, dżem, olej, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, mydło / żel myjący, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

Odzież:  kurtka zimowa rozmiar XXL lub 48

Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło) 160×200

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: odkurzacz, dzbanek-termos na herbatę

Szczególne upominki: ciśnieniomierz

To bardzo ważne, abyśmy spełnili  przede wszystkim wyróżnione, 3 kluczowe potrzeby wybranej rodziny. Liczymy, że jak co roku włączą się  Państwo w akcję Szlachetnej Paczki organizowaną w naszej szkole.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zbiórkę wpłatą,(zbierać będziemy na odkurzacz, kurtkę i ciśnieniomierz) wpłacać można do środy 4 grudnia u koordynatorek akcji: p. Anny Pryczek i p. Magdaleny Firli.

Historia Rodziny

Pani Maria po śmierci męża mieszka samotnie w zadłużonym mieszkaniu. Zmaga się obecnie z wieloma chorobami (nadciśnienie, choroby serca, choroby kręgosłupa i zwyrodnienie stawów). Mimo wielu przepracowanych lat, w rodzinie od zawsze były problemy finansowe, spowodowane chorobami męża i związanymi z tym dużymi wydatkami. Pani Maria utrzymuje się głównie z emerytury, która wynosi 1176 zł, jednak po odliczeniu niezbędnych rachunków, na życie pozostaje jej 169 zł. Konieczna jest pomoc finansowa, którą pani Maria otrzymuje od rodziny.

Piękno Rodziny

Pani Maria mimo problemów jest pogodną osobą. Wiara daje jej siłę do życia. Cieszy się z drobnych rzeczy, a przede wszystkim z dachu nad głową. Rodzina kobiety, mimo iż mieszka daleko, jest dla niej wielkim wsparciem, podobnie jak przyjaciele i znajomi.

Paczka p. Marii dostarczona będzie w sobotę 7 grudnia.

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031