Home » Aktualności » Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2018

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2018

Dnia 15 października w sali OSP Bąków odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się już na stałe w kalendarium imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:  burmistrz Strumienia Anna Grygierek, dyrektor szkoły Monika Filusz, wicedyrektor Kornelia Zubek, rodzice uczniów klas pierwszych oraz uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcą Beatą Heczko.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do prezentowania swoich umiejętności. Zaproszeni goście zgodnie  gromkimi brawami potwierdzali, iż dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.  Uczniowie klasy drugiej także przygotowali dla swoich młodszych kolegów ciekawe wystąpienie. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała aktu pasowania kolorowym ołówkiem. Przez wicedyrektor dzieci zostały obdarowane pamiątkowym dyplomem, a przez Radę Rodziców rogami obfitości.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031