Home » Aktualności » Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu „Szlachetnej paczki”

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu „Szlachetnej paczki”

Paczki dla Pani Marii dostarczyliśmy, z moją wolontariuszką towarzyszącą Ewą, w sobotę około godziny 11-stej.
Po wniesieniu wszystkich paczek do pokoju oraz ich ułożeniu, rozpoczęliśmy ich rozpakowywanie. Pani Maria była zszokowana ilością otrzymanych paczek. Na samym początku wręczyliśmy Pani Marii kopertę, w której znajdował się bon na odzież oraz bony żywnościowe. Kobieta wyraźnie była wzruszona faktem otrzymania bonu na odzież. Następnie udaliśmy się do pokoju by rozpakować wszystkie paczki. W oczach Pani Marii pojawiły się łzy, gdy zobaczyła nowy odkurzacz. Powiedziała, że nie spodziewała się tak dużej liczby prezentów i że jest bardzo wdzięczna za pomoc. Kobieta nie spodziewała się że uda się zrealizować wszystkie jej potrzeby. Tym większym dla niej zaskoczeniem był zakupiony przez darczyńcę nowy ciśnieniomierz. Po otwarciu jednego z kartonów w paczce była koperta. Poprosiliśmy Panią Marię o jej otwarcie. W środku była kartka z życzeniami oraz sto złotych. Pani Maria wzruszyła się wyraźnie, a z jej oczu popłyneły łzy i powiedziała „jacy dobrzy ludzie, dziękuję bardzo.” Podczas rozpakowywania paczek panowała bardzo dobra atmosfera. Paczki ledwo zmieściły się w pokoju. Kobiecie bardzo podobał się sposób ich udekorowania przez uczniów, powiedziała „bardzo się dzieci postarały w dekorowaniu paczek „. Po otworzeniu wszystkich prezentów i ułożeniu w pokoju tak, by pani Maria swobodnie mogła się po nim przemieszczać, wraz z kobietą udaliśmy się do salonu. Zostaliśmy poczęstowani kawałkiem ciasta, kawą i herbatą. W bardzo dobrej atmosferze rozmawialiśmy o sytuacji rodzinnej Pani Marii. Kobieta stwierdziła iż pomoc Szlachetnej Paczki bardzo pomoże w jej trudnej sytuacji, a otrzymana żywność starczy na bardzo długo i odciąży jej budżet.

Słowo od Rodziny

Pani Maria dziękuje za pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Bąkowie.
Jest bardzo wdzięczna za pomoc dobrych ludzi. Potrzebująca przekazała drobne upominki dla przedstawicieli Szkoły – ozdoby Świąteczne wykonane ręcznie. Postaramy się przekazać je do szkoły.

Słowo od Wolontariusza

Dziękuje bardzo darczyńcom za pomoc dla Pani Marii . Jesteście wspaniali – dzięki ludziom o takim wielkim sercu, świat staje się coraz lepszy. Pani Maria była szczęśliwa i bardzo wzruszona podczas przekazywania paczek. Wasze prezenty były bardzo ładnie udekorowane i bardzo za to dziękuje. Dziękuje całej Waszej szkole za pomoc oraz wielkie zaangażowanie w pomoc potrzebującym. W trakcie spotkania, kiedy przekazywaliśmy od Państwa paczki, byłem szczęśliwy i bardzo zadowolony, że wszystko się udało. Pani Maria dziękuje za to, iż zostały zrealizowane jej wszystkie potrzeby, a nawet więcej niż prosiła.
Z całego serca dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie paczek dla Pani Marii – rodzicom, dzieciom oraz nauczycielom.
Z okazji Świąt Bożego narodzenia pragnę złożyć Państwu najszczersze życzenia:

\Samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku.

Wolontariusz Tomek

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031