Home » Aktualności » Podsumowanie Programu „Trzymaj formę”

Podsumowanie Programu „Trzymaj formę”

Podsumowanie Programu "Trzymaj formę" Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”, którego organizatorem był Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Program miał na celu pogłębienie wiedzy młodzieży szkolnej na temat wpływu zbilansowanej diety i aktywności fizycznej na organizm człowieka, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz promowanie aktywnego trybu życia.

W ramach programu w naszej szkole zorganizowana została prelekcja na temat zdrowego stylu życia oraz wykonanie zdrowych kanapek przez uczniów kl. 6a, które później mogliśmy degustować. Następnie odbył się „Marsz dla zdrowia nordic walking”, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i społeczność Bąkowa. 1 czerwca w Dniu Dziecka odbył się Dzień Sportu, podczas którego rozegrane zostały mecze międzyklasowe w piłce nożnej i siatkowej oraz inne sportowe atrakcje. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonali również plakaty promujące zdrowy styl życia odnoszące się do głównych założeń programu. Na podsumowanie została wykonana gazetka, która ozdobiła szkolny korytarz. Pomimo tego, że program był przewidziany do uczniów klas starszych, młodsi uczniowie również uczestniczyli w działaniach. Wykonali pyszne zdrowe kanapki, sałatki oraz piękne prace plastyczne, brali udział w rozgrywkach sportowych oraz zabawach na boisku szkolnym.

Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"
Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"Podsumowanie Programu "Trzymaj formę"

wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930