Home » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI RAJD SZLAKIEM WIEŻY SPADOCHRONOWEJ

OGÓLNOPOLSKI RAJD SZLAKIEM WIEŻY SPADOCHRONOWEJ

Choć byliśmy już na wielu wyjazdach i biwakach, w miniony weekend po raz pierwszy mieliśmy możliwość wzięcia udziału w rajdzie na poziomie ogólnopolskim. Warto podkreślić że z naszej drużyny wystawiliśmy aż dwa patrole, które dzielnie stawiały czoła wyzwaniom na trasie harcerskiej. Zadania podczas gry sobotniej pozwoliły nie tylko sprawdzić nasze umiejętności z technik harcerskich, takich jak samarytanka czy terenoznawstwo, ale również poszerzyć wiedzę dotyczącą powstań śląskich i poznać nieznane nam dotąd fakty na temat Katowic. Mimo tego, że mieliśmy do wykonania bardzo dużo zadań – na rajdzie znalazł się również czas na tańce integracyjne czy śpiewanki z gitarą, pozwalające na integrację z innymi środowiskami. Całość zakończona została w niedzielę apelem pod wieżą spadochronową, czyli symbolem – pomnikiem poświęconym śląskim harcerzom obrońcom Katowic z 1939 roku. Chętnie powrócimy na rajd wraz z przyszłoroczną edycją, by móc jeszcze bardziej zgłębić tajniki historii tego miasta. Czuwaj!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31