Home » Aktualności » Akcja ” Lekki tornister”

Akcja ” Lekki tornister”

Akcja " Lekki tornister"W klasach I- III została przeprowadzona akcja informacyjno- edukacyjna „Lekki tornister”, której celem było rozpowszechnianie  informacji na temat profilaktyki wad postawy ze zwróceniem szczególnej uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości.

 

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wybrać odpowiedni tornister, jak  prawidłowo go spakować i nosić oraz poznały 10 zasad zdrowego kręgosłupa. Zajęcia urozmaicone były licznymi ćwiczeniami ruchowymi oraz prezentacją multimedialną.

Akcja informacyjno- edukacyjna została zakończona ważeniem uczniów i ich tornistrów . Dopuszczalna waga tornistra/plecaka nie powinna przekraczać 10%- 15% masy ciała dziecka.  Średnio na klasę przypada 3- 4 przeciążone tornistry. Kampania ta przynosi pożądane efekty. Uczniowie coraz częściej zastanawiają się , które rzeczy są im niezbędne i starają się tylko te zapakować do swoich plecaków, obserwują się i wzajemnie upominają jeśli widzą ,że ktoś przynosi niepotrzebne rzeczy do szkoły.
Na bieżąco korzystają również z szafek, w których mogą pozostawiać swoje przybory plastyczne, podręczniki , stroje na wf  oraz inne przedmioty. Na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka ścienna, na której znajdują się ważne informacje dla rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Rodzice uczniów klas I – III zostali powiadomieni o przeprowadzonej akcji poprzez dziennik elektroniczny i otrzymali wskazówki, żeby zwracać uwagę na tornister ich dziecka, żeby nie był nadmiernie obciążony.

Akcja „Lekki tornister” pomogła w znacznym stopniu uświadomić dzieciom, jakie  konsekwencje niesie ze sobą obciążanie młodego kręgosłupa i jaki ma to wpływ na ich zdrowie.

Akcja " Lekki tornister" Akcja " Lekki tornister" Akcja " Lekki tornister" Akcja " Lekki tornister"

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930