Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

Dzień kucharza 20.10.2020

20 października obchodzimy Dzień Kucharza, dlatego dziś przedszkolaki postanowiły zrobić niespodziankę Paniom Kucharkom. Przedszkolaki przystroiły się w kucharskie czapki. Zaśpiewaliśmy „Sto lat” i wręczyliśmy upominek, dziękując za przepyszne potrawy, które Panie Kucharki, przyrządzają każdego dnia.

 

Warsztaty z robotyki 15.10.2020

Dzisiaj dzieciaki miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z kodowania ozobotów. Mogły programować ozoboty na różne sposoby np. rysowania kolorowych linii na kartce papieru. Mieliśmy też okazje uczyć się programowania z  Robotem Doc.

Pasowanie na przedszkolaka 14.10.2020

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. Od samego rana trwały przygotowania. Mali artyści zaprezentowali przygotowany program. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Anetę Kubiak. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie.

Dzień chłopaka – 30.09

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach chłopcy dzisiaj świętowali. Poniżej relacja ze wspaniałej zabawy.

Dzień kropki w przedszkolu

14 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania (dzieci oraz pracowników przedszkola) wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej.Bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W poniedziałek 31.08.2020 o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami na sali gimnastycznej.

Zapraszamy.

 

23 czerwiec Dzień Ojca – dzisiaj najlepsze życzenia składamy każdemu Tacie,

Ważna informacja

Zawieszenie zajęć na kolejny tydzień –  do 12 czerwca 2020.

 

Dziś wyjątkowe święto w kalendarzu – Dzień Dziecka.

I chociaż w tym roku trudniej jest nam się spotkać i wspólnie go celebrować, to życzymy Wam, by nie zabrakło dziś w tym dniu radości i dobrego humoru.

https://animowane-gify.pl/images/gify_urodziny.gif

Wszystkim Dzieciom dziś życzymy: Kolorowych snów.

       Uśmiechów od ucha do ucha. Pięknych bajek na dobranoc

 Własnego psa i kota. Co dzień nowych przygód.

Butów siedmiomilowych. Gwiazdki z nieba.

 Wspaniałych przyjaciół. I wesołej rodzinki.

 

AKTUALIZACJA !

https://tdc.znakowo.pl/thumbs/gdw001-ogolny-znak-ostrzegawczy-znak-bhp-ostrzegajacy-4439-3694-310-310-0.webp

Zawieszenie zajęć w Przedszkolu do 5 czerwca 2020r.

Z uwagi na brak możliwości spełnienia wytycznych dotyczących BHP oraz szczegółowych wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020r.dla przedszkoli wydanych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19 oraz sytuacji epidemiologicznej na terenie Gminy Strumień zawiesza się zajęcia w dniach 01 czerwca do 05 czerwca 2020r. W okresie czasowego zawieszenia zajęć będą prowadzone zadania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Kolejny komunikat dotyczący otwarcia przedszkoli w gminie Strumień

http://www.strumien.pl/news/publiczne-przedszkola-w-gminie-nadal-zamkniete

Procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Przedszkolu w Bąkowie na czas zagrożenia epidemicznego

https://zspbakow.strumien.pl/wp-content/uploads/2020/05/zarządzenie-nr-18-procedury-bezpieczeństwa-przedszkole.pdf

 

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI ANGIELSKIEJ “I CAN SING” 2020

Po raz kolejny odbył się w naszym przedszkolu konkurs piosenki angielskiej. Tym razem trochę nietypowo. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. zachęcamy do obejrzenia występów.

https://view.genial.ly/5ebeb04132a04c0d96b706d2/interactive-content-mppa-i-can-sing?fbclid=IwAR24vz95vl9WjjB38VTMnJbRgJlEN9yHQZfLxdLTjGfqeDdNLhrwS8VYGOA

 

Komunikat dotyczący otwarcia przedszkoli w gminie Strumień

http://www.strumien.pl/news/publiczne-przedszkola-w-gminie-zamkniete-do-24-maja

CO MUSISZ WIEDZIEĆ PODCZAS EPIDEMII, JEŻELI JESTEŚ RODZICEM?

DROGA MAMO, DROGI TATO!

Ostatnie wydarzenia zaskoczyły nas wszystkich i zmieniły rytm codziennego życia. Mają też spory
wpływ na dzieci. Dlatego pomyśleliśmy, że przyda Ci się każda pomoc
i przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik.

Komunikat – wstrzymanie otwarcia przedszkoli w gminie Strumień

http://www.strumien.pl/news/komunikat-wstrzymanie-otwarcia-przedszkoli-w-gminie-strumien

Szanowni Państwo!

Prosimy o uważne zapoznanie się z wytycznymi przeciwepidemicznymi dla przedszkoli opracowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

https://gis.gov.pl/wp-content/uploads/2018/04/Wytyczne-dla-przedszkoli-oddzia%C5%82%C3%B3w-przedszkolnych-w-szkole-podstawowej-i-innych-form-wychowania-przedszkolnego-oraz-instytucji-opieki-nad-dzie%C4%87mi-w-wieku-do-lat-3.pdf

KOCHANI RODZICE

od czwartku 16 kwietnia w Polsce noszenie maseczek jest obowiązkowe – także dla dzieci. Aby Wam pomóc, przygotowałyśmy dla waszych pociech bajkę, która w przyjaznej formie odpowiada dzieciom na pytania pojawiające się w ich głowach. Bajka jest napisana tak, aby pomóc dzieciom poradzić sobie z najróżniejszymi emocjami, które w obecnej sytuacji mogą przeżywać. Autorką bajki jest Nina Baše.

Pobierz bajkę – bajka o maseczkach

Audiobooki dla naszych milusińskich

Kwarantanna to nietypowy moment w życiu przedszkolaka. Dzieci mają prawo czuć niepokój ze względu na sytuację, którą nie do końca rozumieją. Mają prawo być sfrustrowane deficytem ruchu i kontaktu z rówieśnikami. Wcale nie tylko dzieci. By umilić wszystkim ten czas – zachęcam do udziału w akcji Audiobooki dla naszych milusińskich. Cieszę się, że tak wielu rodziców wzięło udział w tej akcji. Na naszym audiobookowym padlecie pojawiły się nowe bajki do wysłuchania
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę akcję. Jesteście wspaniali.

https://padlet.com/ulagabmaluchy/xz3uby7hf2tma6zh

 

Pages: 1 2

Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031