Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

Konkurs Recytatorski – 17.11.2022

Dwie dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Piękna Nasza Polska Cała” organizowanym przez Przedszkole w Strumieniu, który odbył się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. Dziewczynki otrzymały dyplomy, nagrody i jedno wyróżnienie.Gratulujemy:)

Terapia ręki dla każdego cz.2 – 16.11.2022

Przegląd Pieśni Patriotycznej 14.11.2022

14 listopada w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej. Nasi mali patrioci ukazali piękno piosenek patriotycznych i swoją miłość do ojczyzny. Gratulujemy wspaniałego występu! Więcej informacji tutaj

Pasowanie na przedszkolaka – 09.11.2022

9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Dzieci  zaprezentowały przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpiło pasowanie. Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe upominki.

Czytaj z nami – Przedszkolakami

W ramach projektu „Czytaj z nami -Przedszkolakami” w październiku gościliśmy mamę Samuela, która przeczytała dzieciom piękną historię o prawdziwej przyjaźni ” Na zawsze przyjaciele” Przemysława Wechterowicza. Opowieść bardzo podobała się dzieciom i zawierała przepiękne ilustracje. Następnie dzieci pokolorowały przygotowane przez panią Asie kolorowanki. Bardzo dziękujemy mamie Samuela za odwiedziny i niespodzianki dla przedszkolaków:). W tym miesiącu dzięki zaangażowaniu dzieci, stworzyliśmy grupową bibliotekę z książek przyniesionych z domu. W październiku poznaliśmy wiersze Jana Brzechwy takie jak : ” Na straganie”, „Kaczka dziwaczka”, „Pomidor” , „Skarżypyta” oraz „Kłamczucha”. Śledziliśmy także losy Lucka, przedszkolaka z krwi i kości, głównego bohatera ze zbioru opowiadań „Świat według Lucka”, który pokazał nam kawałek rzeczywistości widziany jego oczyma.

Terapia ręki dla każdego

W środę 26 października przedszkolaki brały udział w pierwszych zajęciach z projektu edukacyjnego ” Terapii ręki dla każdego”. Dzieci aktywnie włączyły się do ćwiczeń i świetnie się bawiły.

Dzień warzyw i owoców – 21.10. 2022

W piątek w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Warzyw i Owoców. Przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą znajomością owoców i warzyw – rozwiązały wszystkie zagadki i prawidłowo je posegregowały. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie oraz co możemy z nich zrobić. Przedszkolaki brały udział w zabawie muzyczno ruchowej „Wybieram zdrowie” i wykonały pracę plastyczną” Kompot z jabłek” do której wykorzystały stemple z połówek jabłka. Na zakończenie podsumowaliśmy znajomość warzyw i owoców w zabawie z piłką ” Ludwiczka,Ludwiczku co niesiesz w koszyczku?” Dopełnieniem warzywno- owocowych zabaw była smaczna i zdrowa zupa dyniowa.

Dzień poczty – 17.10.2022

17 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Poczty Polskiej i Listonosza. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach podczas, których został im zaprezentowany zawód listonosza oraz jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się również jak wygląda znak Poczty Polskiej i  jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do odpowiedniego odbiorcy. Przedszkolaki wysłuchały piosenki o listonoszu, układały w odpowiedniej kolejności historyjkę obrazkową „Droga listu”, segregowały listy do odpowiednich skrzynek. Następnie uczestniczy w zabawie w listonosza, podczas której musiały pokonać tor przeszkód i dostarczyć list. Ciekawostką była prezentacja klasera filatelistycznego z dawnymi znaczkami, które przedszkolaki mogły obejrzeć. Na koniec zajęć dzieci wykonały własne pocztówki z zaprojektowanym przez siebie znaczkiem i wrzuciły je do skrzynki pocztowej.

Pożegnanie lata – 07.10.2022

W piątek 7 października na placu przedszkola stanęła wielka niespodzianka dla dzieci – zamek dmuchany. Śmiechu, radości i dobrej zabawy nie było końca. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Karolinki
za zorganizowanie dzieciom takiej atrakcji. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych chwil.

Odważny pastuszek – 06.10.2022

W czwartek 6 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Eden z przedstawieniem pt. ” Odważny pastuszek”. Była to historia pastuszka Dawida, który dzięki swej odwadze pomógł Królowi pokonać swój zły charakter. W trakcie przedstawienia dzieci były angażowane do współtworzenia akcji, pomagały budować zagrodę dla owieczek, śpiewały kołysankę dla lwa i piosenkę dla króla.  Ze spektaklu wypłynął dla dzieci cenny morał, uczący szacunku do mniejszych i słabszych. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, reagowały bardzo entuzjastycznie śmiechem i brawami.

Jesienne grzybki

Grzybek tu, grzybek tam, a ja wszystkie grzybki znam…
Grzyby królują nie tylko na talerzu, ale też w pracach plastycznych:)  Nasze przedszkolaki maluchy i starszaki wykonały piękne grzybki z wykorzystaniem patyków i opakowań po jajkach. Praca plastyczna wpłynęła nie tylko na doskonalenie motoryki, ale również na rozwój wyobraźni przestrzennej. Zajęcia odbyły się w miłej i radosnej atmosferze.

Dzień chłopaka – 30.09.2022

30 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopcom uroczyste sto lat i złożyły życzenia. Później odbyły się rozmowy na temat tego „Jaki powinien być uprzejmy chłopak?” oraz ” Jakie są ulubione zabawy chłopców ?”. Następnie za pomocą dotyku nasi chłopcy odgadywali różne przedmioty. Zabawa bardzo ich cieszyła. Były też ulubione zabawy ruchowe z chusta animacyjną. Później słychać już było tylko muzykę,która mieszała się z radosnymi okrzykami. Odbyły sie wspólne tańce i  zabawy. Wszyscy bawili się świetnie,a cały dzień minął w radosnej atmosferze. Jeszcze raz życzymy naszym chłopcom wszystkiego najlepszego!

„Czytaj z nami – przedszkolakami”

Za nami pierwszy miesiąc projektu „Czytaj z nami – przedszkolakami”. W tym miesiącu poznaliśmy m.in wiersze Juliana Tuwima, baśnie Braci Grrim i książkę „Świat według Lucka”. 19 września mieliśmy przyjemność słuchać pięknego czytania w wykonaniu mamy Karolinki, pani Magdy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz bezbłędnie odpowiadały na zadane pytania. Następnie przedszkolaki wykonały własną książeczkę przygód Kubusia Puchatka z podarowanych przez p. Magdę kolorowanek. Bardzo dziękujemy mamie Karolinki za czytanie i upominki dla dzieci. To był naprawdę miły dzień. W czwartek 29 września odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach współpracy z wolontariatem i biblioteką odwiedziły nas uczennice naszej szkoły, które zaprezentowały przedszkolakom piękną baśń Braci Grimm pt. „Dwunastu braci” i przygotowały quiz dla dzieci. Przedszkolaki słuchały z dużym zainteresowaniem. Czytanie i quiz dotyczący znajomości baśni sprawił wszystkim wiele radości. Na koniec uczennice Maja i Lena obdarowały dzieci słodkim upominkiem i zakładkami do książek. Pani Ani i Joli serdecznie dziękujemy za owocną współpracę.

Spotkanie z policjantem – 16.09.2022

16 września 2022r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Strumieniu. Odwiedził nas Pan dzielnicowy Bąkowa asp. szt. Marek Pisarek i policjantka Basia. Funkcjonariusze opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, pokazali nam wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Następnie przypomnieli obowiązujące numery alarmowe i wytłumaczyli przedszkolakom jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz w jaki sposób i do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci utrwalili z dziećmi zasady ruchu drogowego oraz przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął przy ogrodzie przedszkola. Każde Dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą lub na tylnych siedzeniach radiowozu. Ponadto Dzieci mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały policjantom za wizytę i podarowały książeczkę z wcześniej przygotowanych kolorowych rysunków.Serdeczne dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Strumieniu za poświęcony czas i miłe spotkanie.

 

Wakacyjne wspomnienia i pożegnanie kolegi z Ukrainy.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7

listopad 2022
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930