Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

Zakończenie roku szkolnego – 27.06.2022

27 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania dzieci sześcioletnich. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice, którzy nagradzali wszystkie dzieci gromkimi brawami. Występ artystyczny zaprezentowały dzieci z obu grup :były wierszyki, piosenki i tańce. Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor podziękowała dzieciom, rodzicom, Radzie Rodziców, nauczycielom i pracownikom przedszkola za cały rok owocnej współpracy oraz złożyła życzenia z okazji zbliżających się wakacji. Życzymy przedszkolakom, by wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku, a absolwentom przedszkola wielu sukcesów w szkole.

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

W czwartek nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach, podczas których dowiedziały się jak powstaje ekologiczny produkt, jak wygląda unijny znak EKO, dlaczego warto wybierać zdrowe produkty żywieniowe,
jak zdrowo żyć i jak przestrzegać zasad higieny. Podczas zajęć dzieci poznały wiele produktów ekologicznych,obejrzały film pt. SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?
uważnie śledząc proces ich powstawania, przypomniały sobie i analizowały zawartość  PIRAMIDY ZDROWEGO ŻYWIENIA I STYLU ŻYCIA. Na zakończenie zajęć dzieci nadawały sobie  ”Eko imiona” i degustowały przekąski organiczne – ekologiczne chrupki z mąki żytniej i soku z czarnej porzeczki, które bardzo wszystkim smakowały:)

 

Wycieczka – 06.06.2022
W poniedziałek 6 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Brennej do agroturystyki „U Gazdy”. Z Brennej Leśnica na miejsce zawiozła nas ciuchcia, a na miejscu przywitała p. Magda i p. Kuba, którzy oprowadzili nas po gospodarstwie. Dzieci mogły nakarmić owieczki, króliki, krówki, świnki, kury, indyki, pogłaskać 2 tygodniowe cielaki a także dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących tych zwierząt. Po zwiedzaniu przedszkolaki zjadły przepyszny obiad z dużą ilością dokładek:) i rewelacyjny deser – kołacz z rabarbarem. Następnie braliśmy udział w warsztatach plastycznych, w których każdy przedszkolak  stworzył swoje zwierzątko. Na zakończenie dzieci mogły wydoić sztuczną kozę i  krowę Malinkę oraz pogłaskać pieska:). Pogoda była piękna, widoki wspaniałe, zwierzęta cudne. Czego chcieć więcej? Było naprawdę super! Dzieci i panie zachwycone:)
Dzień dziecka 01.06.2022
Dzień dziecka to szczególny dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszym przedszkolu:) Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od zabaw muzyczno- tanecznych. Następnie dzięki uprzejmości Rady Rodziców ze szkoły przedszkolaki mogły skorzystać z zabaw na dmuchanym zamku ze zjeżdżalniami – była to ogromna frajda dla dzieci! Po tej atrakcji przenieśliśmy się na przedszkolny plac zabaw, gdzie dzieci korzystając z nowych zabawek ufundowanych przez Radę Rodziców świetnie się bawiły. Odbyły się zawody z celowaniem do tarczy oraz konkurs na najdłuższy lot styropianowym samolotem i zabawy z piłką. Kolejną atrakcją dla przedszkolaków było spotkanie ze strażakami – dzieci miały okazję zobaczyć wóz strażacki, sprzęt  oraz umundurowanie. Każdy z przedszkolaków mógł wspiąć się do wozu strażackiego, założyć kask, oraz włączyć sygnały alarmowe. Dzieci zapoznały się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Była też degustacja lodów:). Dzień minął nam bardzo wesoło. Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości i uśmiechu!
Piknik rodzinny – 27.05.2022
W piątek 27 maja w naszym przedszkolu odbył się Piknik rodzinny, zorganizowany przez Radę Rodziców, na którym licznie zgromadziły się rodziny naszych wychowanków. Celem Pikniku Rodzinnego była integracja społeczności przedszkola dzieci, rodziców, pracowników przedszkola, jak również innych członków rodzin (babcie, dziadkowie, rodzeństwo). Wszystkich uczestników przywitała i zaprosiła udziału w tej uroczystości Pani Dyrektor. Impreza rozpoczęła się od występów dzieci z obu grup, które wierszykami, tańcami i piosenkami pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. Po występie dzieci obdarowały Rodziców upominkami. Następnie przyszedł czas na wspaniałą zabawę, którą zapewnili nam animatorzy. Tym razem pogoda troszeczkę nam nie sprzyjała, dlatego też atrakcje zorganizowane dla dzieci rozpoczęły się na sali gimnastycznej w szkole. Kiedy pogoda się poprawiła, zza chmur wyjrzało słońce, impreza przeniosła się na dwór. To piątkowe popołudnie było pełne atrakcji dla przedszkolaków: stanowisko z brokatowymi tatuażami, gry i zabawy sportowe, zabawy z chustą animacyjną, pokaz i warsztaty baniek mydlanych XXL, balonowa kreacja dla każdego oraz wizyta chodzącej maskotki Chase z Psiego Patrolu. Nie brakowało również dobrego jedzenia: kiełbasek i mięsa z grilla, pysznych ciast upieczonych przez rodziców i waty cukrowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Loteria Fantowa. Mimo kapryśnej pogody uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków, rodziców oraz dziadków świadczyły, że piknik był udany. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy w cudowny sposób zaangażowali się w przygotowanie imprezy. Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów za ofiarowaną pomoc w organizacji pikniku.
Dzień pszczół – 20.05.2022
20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, którego celem było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na czynniki, które stanowią zagrożenie dla tych owadów. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest praca tych owadów w procesie zapylania roślin, co przyczynia się do wzrostu plonów nasion i owoców. Poprzez film edukacyjny i zabawy dzieci zapoznały się ze zwyczajami tych owadów. Poznały etapy powstawania miodu i podstawową budowę pszczoły miodnej. Ważnym elementem tego dnia była również rozmowa na temat właściwości zdrowotnych miodu i ich degustacja. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne – Pszczółkę.
Z radością informujemy, że nasze przedszkolaki zdobyły I miejsce w Gminnym konkursie pt. „Zdrowo żyjemy”. Serdecznie gratulujemy!

Realizacja zadań konkursowych pt. ” Zdrowo żyjemy”

 

Charytatywny kiermasz dla Filipa Grzywacz

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i szkoły, którzy zaangażowali się w pomoc dla Filipka i wzięli udział w kiermaszu – kupowali lub przynosili książeczki, gry, puzzle i układanki na sprzedaż. Z przyjemnością informujemy, iż udało nam się zebrać (dzięki Państwu) 754 zł !!! Kwota zostanie przekazana na konto Filipa w fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej .

22.04 – Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego dnia przedszkolaki miały niebieski i zielony element w swoim stroju – czyli kolory najczęściej kojarzone z ziemią. Dzieci rozpoczęły dzień od wspólnego muzycznego powitania. Następnie przyglądając się ilustracji smutnej, zanieczyszczonej odpadami ziemi, przedszkolaki zastanawiały w jaki sposób mogą jej pomóc? Znalazły rozwiązanie! NIE ŚMIECIĆ, SEGREGOWAĆ ŚMIECI, OSZCZĘDZAĆ ENERGIE I WODĘ, SADZIĆ ROŚLINY. Podczas zabawy muzyczno- ruchowej do piosenki „Mamy rady na odpady” przypomnieliśmy sobie w praktyce jak należy segregować śmieci. Na zakończenie przedszkolaki wykonały dwu etapową pracę plastyczną w zespołach, metodą ruchu rozwijającego Doroty Dziamskiej. Przedszkolaki wykazały się kreatywnością i z wielkim zaangażowaniem wykonały wspaniałe prace.

Wielkanoc

W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Dzieci poznały symbole świąteczne, tradycje i uczyły się piosenek o tematyce wielkanocnej. Przedszkolaki brały udział w zabawach i konkurencjach  ruchowych z jajkiem  w roli głównej, przeliczały pisanki, kurczaczki i zajączki. Ćwiczyliśmy też nasze rączki wykonując prace plastyczne i dekoracje świąteczne.

Dzień marchewki – 04.04.2022

4 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień marchewki”. Dzieci dowiedziały się skąd przybyła, jak jest zbudowana, jakie cenne dla zdrowia witaminy kryją się w marchewce i co można z niej zrobić. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem przy piosence „Urodziny marchewki”, zabawa „Marchewka parzy” połączona z zadaniami ruchowymi oraz „Marchewkowy berek”. Wykonaliśmy także pracę plastyczną z z marchewką jako główną bohaterką dnia. W takim dniu nie mogło zabraknąć również degustacji soku marchwiowego oraz surowej marchewki. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się działaniu sokowirówki i chętnie pomagały w przygotowaniu soku. Na koniec dnia odbył się Quiz marchewkowy:)

Przedszkolny konkurs Mam talent  – 30.03.2022

30 marca w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe wydarzenie – II Edycja Konkursu pt. „Mam Talent”. Nasze przedszkolaki miały możliwość pochwalenia się swoimi zdolnościami i umiejętnościami. Były talenty wokalne, taneczne , recytatorskie, aktorskie, czytelnicze i pokaz umiejętności gry na organach. Oczywiście wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami ,nagrodami i brawami przez naszą cudowną publiczność. Gratulujemy dzieciom odwagi. Wspieramy i trzymamy kciuki za rozwijanie talentów i umiejętności. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Teatr Eden -14.03.2022

Dnia 14 marca mieliśmy przyjemność po raz pierwszy gościć aktorów Teatru Eden z Wieliczki. Aktorzy w bardzo humorystyczny sposób przedstawili dzieciom historię biblijną o Jonaszu, człowieku uczciwym, ale nie zawsze posłusznym – jego życie w mieście, podróż statkiem i przebywanie w brzuchu ryby. Poprzez ten spektakl aktorzy pokazali dzieciom jak istotne jest w życiu każdego człowieka umiejętne słuchanie starszych, dobroć, przebaczenie i szacunek do drugiego człowieka. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wspaniałe przedstawienie i chętnie w nim uczestniczyły biorąc udział w zabawach z aktorami. Przedstawiona historia uczy, że każdy może popełnić błąd, ale ważne jest by umieć się do niego przyznać i przeprosić.

Wirusoochrona

W ramach akcji Wirusoochrona odbyły się zajęcia dotyczące przede wszystkim dbania o higienę osobistą (ze szczególnym zwróceniem uwagi na konieczność dokładnego mycia rąk) oraz zdrowego stylu życia (prawidłowego odżywiania , odpowiedniej ilości aktywności fizycznej). Dzieci dowiedziały się dlaczego trzeba myć ręce, w jakich sytuacjach oraz jak zrobić to w prawidłowy sposób. Poznały definicję pojęcia wirusy oraz wykonały prace plastyczne związane z nimi. Przedszkolaki zapoznały się również z piramidą zdrowego żywienia i uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Niech się każdy chłopak dowie 8 marca to dzień kobiet.

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów… Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi dżentelmeni, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,
kwiaty i promienny uśmiech…

Wyniki konkursu „Hej kolęda, kolęda”

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom uzyskania wyróżnienia w Gminnym konkursie „ Hej kolęda, kolęda”

Zimowe ferie

Podczas tegorocznych ferii nie mogliśmy ulepić bałwana w przedszkolnym ogródku. Nie nudziliśmy się jednak ! Ferie w naszym przedszkolu były czasem przeznaczonym na odpoczynek i rozrywkę. Nie obyło się bez uczczenia Walentynek i Tłustego czwartku oraz innych nietypowych świąt takich jak Dzień pizzy czy Światowego dnia kota. Czas ferii upłynął nam bardzo szybko i twórczo. Był okazją do wspólnej zabawy maluszków i starszaków. Przedszkolaki uczestniczyły w pracach plastycznych, konstrukcyjnych , ruchowych i muzycznych. Chętnie słuchały czytanych bajek przez nauczyciela, które rozwijały ich wyobraźnie. Każdy dzień wypełniony był zabawami o charakterze integracyjnym oraz rozwijającym komunikację w grupie.

Uwaga

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zostanie wywieszona w dniu 28.02.2022 na tablicy informacyjnej w przedszkolu. Prosimy o złożenie potwierdzenia woli zakwalifikowanych kandydatów w dniach 01.03 – 03.03.2022

Tłusty czwartek dzisiaj mamy – 24.02.2022

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznały krótką tradycję tego święta według powiedzenia : „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”, oglądały film, śpiewały piosenki oraz rozwiązywały zagadki, tworzyły własne pączki. Nie mogły doczekać się podwieczorku. Gdy nadeszła  pora z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem. Łasuchy prosiły o dokładkę.

 

 

 Dzień kota – 17.02.2022

W czwartek 17 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu nietypowe święto „ Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zamieniły się w wesołe kotki:). Zgłębialiśmy wiedzę o kotach, czerpiąc z naszych doświadczeń. Wiele dzieci ma w domu te urocze pupile, dzieci opowiadały więc, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami i jak się z nimi bawią. Oglądaliśmy zdjęcia różnych ras kotów i omawialiśmy ich wygląd. Były zagadki oraz „kocie zabawy”, takie jak:” Koci spacerek”, „Polowanie na myszkę” i „Gdzie jest kotek?”. Śpiewaliśmy i ilustrowaliśmy ruchem kocią piosenkę oraz wykonaliśmy swojego kotka. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka- wszystkie dzieci dobrze przecież wiedzą, że o koty trzeba dbać, tak jak zresztą o inne zwierzęta.

Bal w przedszkolu dzisiaj  – 10.02.2022

W dniu 10.02.2022r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.To był fantastyczny dzień obfity nie tylko w kolorowe przebrania, ale także w wspaniałą muzykę, tańce i zabawy. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych. Dziękujemy  przedstawicielom Rady Rodziców za zakup poczęstunku oraz  balonów, które udekorowały sale przedszkolne. Dziękujemy  też wszystkim rodzicom  i opiekunom naszych przedszkolaków za przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.

 

Dzień pizzy 09.02.2022

9 lutego  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy i jest to dobry moment by wspólnie z przedszkolakami dowiedzieć się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi.  Najpierw odbyła się prezentacja, podczas której dowiedzieliśmy się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. Poznaliśmy etapy  przygotowania tego smakołyku oraz nauczyliśmy się kilka zwrotów w języku włoskim. Odbyły się zabawy ruchowe  z pizzą w roli głównej a  prawdziwą przyjemnością dla wszystkich dzieci  okazało się robienie pizzy na plecach kolegi i koleżanki :). Następnie projektowaliśmy własną pizzę, tym razem w sposób plastyczny. Trzeba było wykazać się niemałym sprytem, aby zgromadzić na swoim przysmaku wiele dekoracji. Kolorowy papier oraz kredki poszły w ruch i powstały pizze o jakich każdy smakosz może tylko pomarzyć.

Udział  przedszkolaków w Gminnym konkursie wokalnym

pt.”Hej kolęda, kolęda”

Mikołaj w przedszkolu 06.12.2021

Wizyta świętego Mikołaja to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „Mikołajowych” dzwoneczków. Dzieci od dawna już przygotowywały się do spotkania z Mikołajem ucząc się wiersza oraz piosenki, którą zaśpiewały na przywitanie zacnego gościa. Dzisiejszego dnia każde dziecko mogło chwilę porozmawiać z Mikołajem i otrzymało od niego prezent. Przedszkolaki również miały upominek dla Mikołaja – obrazki z których utworzyliśmy książeczkę oraz ciasteczka. Mikołaj był zachwycony! Żegnając się z dziećmi obiecał, że na pewno wróci do nas za rok.

Kiermasz dla Filipa

W dniach od 16-18 listopada nasze przedszkole włączyło się w pomoc organizowaną przez szkołę dla Filipka Cholewy, chłopca chorego na SMA typu 1, który potrzebuje rehabilitacji. Zorganizowaliśmy kiermasz przetworów w którym można było kupić m. in. kompoty, konfitury, dżemy, soki, syropy, kiszonki, sałatki, buraczki konserwowe, ogórki kiszone, przeciery, kiszoną rzodkiewkę, marynowaną jarzębinę, sosy, domową nutellę i wiele innych pyszności. Podczas kiermaszu zebraliśmy 700 zł .

Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i pracownikom przedszkola za pomoc w organizacji kiermaszu, zebraną kwotę i otwarte serca.

Dzień pluszowego misia – 25.11.2021

25 listopada przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Dzień zaczęliśmy od przybliżenia dzieciom historii tego święta oraz nauki krótkiego wiersza o misiu. Następnie były zabawy muzyczno-ruchowe przy misiowych piosenkach takich jak „Dwa malutkie misie” i ” Pokochaj pluszowego misia” oraz zabawa muzyczna z rytmicznym pokazywaniem do piosenki „Gruby misio”. Wykonaliśmy też pracę plastyczną z Misiem w roli głównej. Na zakończenie przedszkolaki postanowiły pokazać swoim ulubieńcom jak dobrze bawią się w przedszkolu. W tym celu wszystkie misie ułożyliśmy wewnątrz koła i w ruch poszła guma sensoryczna 🙂 Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był niezwykle radosny i upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze.

Pasowanie na Przedszkolaka – 10.11.2021

10 listopada (środa) w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka, Średniaka i Starszaka. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani , pomagać kolegom, być dzielnymi przedszkolakami. Po złożonej obietnicy, pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał upominek.

Dzień jeża – 08.11.2021

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża. Z okazji tego święta dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę na temat wyglądu oraz życia jeży, ich zwyczajach i przysmakach poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach i zagadkach, w których głównym bohaterem był oczywiście jeż, takich jak: ”Dwa malutkie jeże”,”Idzie jeż”,”Spacerują jeże”. Była też zabawa sensoryczna w której zamieniliśmy szyszkę w jeżyka i masowaliśmy swoje ciało. Na koniec lepiliśmy jeżyka z masy solnej. Mieliśmy też okazję rozwijać zmysł węchu poprzez powonienie ziela angielskiego, którego użyliśmy jako nosek dla naszego jeżyka.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Nasze przedszkolaki przystąpiły w tym roku szkolnym do programu propagującego czytelnictwo wśród najmłodszych ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. „Mały Miś „odwiedza przedszkolaki w ich domach. Rodzice czytają dzieciom i misiowi bajki, opowiadania lub wiersze. Z pomocą Rodziców dzieci wpisują się do pamiątkowego dzienniczka Misia, rysując ilustrację do przeczytanej pozycji i odpowiadając na krótkie pytania. Do tej pory przedszkolaki wykonywały zadania i nie tylko czytelnicze, razem z misiem bawiły się w kodowanie. Szukały drogi misia do Tosi, za pomocą kodu z cyframi i strzałkami próbowały dojść do misia, rozwiązywały sudoku a także układały wg wzoru sekwencje z darów jesieni. Dzielnym przedszkolakom udało się już zrealizować 2 moduły.

Wycieczka do zagrody edukacyjnej – 03.11.2021

W środę 3 listopada nasze przedszkolaki odwiedziły Tradycyjną Zagrodę Rolną czyli skansen w Ochabach. Dzieci wzięły udział w zajęciach podczas, których kisiły kapustę. Najpierw poszatkowaną kapustę wrzucały do przygotowanego w tym celu słoika, posypywały ją solą oraz dodawały kminek i pokruszony liść laurowy. Następnie ugniatały kapustę drewienkiem, aż kapusta puściła sok. Teraz cierpliwie czekamy 3 tygodnie, aż kapusta ukiśnie i będzie można ją zdegustować:). Kolejną atrakcją była przejażdżka „traktorkiem”. Mogliśmy także podziwiać kolekcję starych samochodów i innych pojazdów, takich jak chociażby zabytkowy wóz strażacki. Na zakończenie dzieci przywitały się z owieczkami, które znajdują się na terenie skansenu oraz karmiły kurki.

Światowy dzień mycia rąk – 15.10.2021

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień mycia rąk . Do akcji włączyły się również nasze przedszkolaki. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie ma dla naszego zdrowia mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Ten dzień rozpoczęliśmy  od rozmowy na temat dbania o nasze zdrowie. Dzieci wysłuchały  ilustrowanego opowiadania „Drobnoustroje” i odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Następnie obejrzeliśmy krótką bajkę edukacyjną, z której dowiedzieliśmy się jak prawidłowo myć ręce. Aby uświadomić dzieciom, jak ważne jest mycie rąk z użyciem mydła  wykonaliśmy  dwa eksperymenty z użyciem pieprzu, mleka i mydła , a drugi z użyciem tłustego kremu, kakao i mydła. Po wykonanych eksperymentach przedszkolaki porządnie umyły swoje rączki. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną z ćwiczeniami logopedycznymi. Teraz już każdy przedszkolak wierzy w istnienie niewidocznych gołym okiem zarazków i bakterii oraz wie w jaki sposób się przenoszą i co robić, aby być zdrowym.

Dzień Edukacji Narodowej – 14.10.2021

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasze przedszkolaki pięknymi tańcami, wierszami oraz życzeniami podziękowały wszystkim  pracownikom przedszkola za serce,troskę, codzienne zabawy i uśmiech. Nie zabrakło również kwiatów dla każdego pracownika przedszkola. Drodzy Rodzice, Kochani Przedszkolacy dziękujemy za wszystkie serdeczności, życzenia, kwiaty i słodkości, które napłynęły do nas w tym dniu.

 

Dzień zwierząt – 06.10.2021

4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 6 października (środa). Dzień ten obchodzony jest po to, aby przypomnieć wszystkim ludziom, ze zwierzęta to istota żywa, która ma swoje prawa,uczucia i chce być kochana.  Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców oraz opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbyła się zabawa muzyczno ruchowa do piosenki „ Fruń, fruń” oraz „Komar”. Następnie dzieci brały udział w zabawie ortofonicznej „Głosy zwierząt” z wykorzystaniem piłki. Największą frajdę  sprawiła przedszkolakom zabawa w „Zoo” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną pt.„Ptaszek”

 

 

Dzień chłopaka – 30.09.2021

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam na wspólnej zabawie. Dziewczynki wraz z paniami złożyły chłopcom życzenia. Odbyły się mini konkurencje sportowe dla chłopców, próba odwagi, wytrzymałości i mądrości, zabawy rytmiczne z elementami ćwiczeń w kreśleniu wg metody D.Dziamskiej. Jednak prawdziwym hitem dzisiejszego dnia okazały się masy sensoryczne, które szokowały zapachem, konsystencją, relaksowały i wciągały do niekończącej się zabawy maluszki i starszaki, a przy okazji wspierały rozwój motoryki małej oraz sprawność dłoni. Był też pyszny owocowo- witaminowy lizak dla każdego dziecka. Dziękujemy mamie Kubusia za tą niespodziankę! Bez wątpienia był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości.

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

 

Dzień Przedszkolaka – 20.09.2021

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  My również świętowaliśmy ten dzień – były piosenki, zabawy, konkurencje i wspólne stemplowanie. Nie zabrakło również niespodzianki dla naszych milusińskich.

Dzień kropki – 15.09.2021

Dzisiaj w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania (dzieci oraz pracowników przedszkola) wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej.Bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

 

 

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Przedszkolaka

Uwaga

07.09.2021 (wtorek) godz.16.00 zapraszamy na spotkanie z rodzicami.

 

 

 

Pages: 1 2 3 4 5 6

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031