Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

Dzień zwierząt – 06.10.2021

4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 6 października (środa). Dzień ten obchodzony jest po to, aby przypomnieć wszystkim ludziom, ze zwierzęta to istota żywa, która ma swoje prawa,uczucia i chce być kochana.  Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców oraz opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbyła się zabawa muzyczno ruchowa do piosenki „ Fruń, fruń” oraz „Komar”. Następnie dzieci brały udział w zabawie ortofonicznej „Głosy zwierząt” z wykorzystaniem piłki. Największą frajdę  sprawiła przedszkolakom zabawa w „Zoo” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną pt.„Ptaszek”

 

 

Dzień chłopaka – 30.09.2021

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam na wspólnej zabawie. Dziewczynki wraz z paniami złożyły chłopcom życzenia. Odbyły się mini konkurencje sportowe dla chłopców, próba odwagi, wytrzymałości i mądrości, zabawy rytmiczne z elementami ćwiczeń w kreśleniu wg metody D.Dziamskiej. Jednak prawdziwym hitem dzisiejszego dnia okazały się masy sensoryczne, które szokowały zapachem, konsystencją, relaksowały i wciągały do niekończącej się zabawy maluszki i starszaki, a przy okazji wspierały rozwój motoryki małej oraz sprawność dłoni. Był też pyszny owocowo- witaminowy lizak dla każdego dziecka. Dziękujemy mamie Kubusia za tą niespodziankę! Bez wątpienia był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości.

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

 

Dzień Przedszkolaka – 20.09.2021

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  My również świętowaliśmy ten dzień – były piosenki, zabawy, konkurencje i wspólne stemplowanie. Nie zabrakło również niespodzianki dla naszych milusińskich.

Dzień kropki – 15.09.2021

Dzisiaj w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania (dzieci oraz pracowników przedszkola) wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej.Bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

 

 

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Przedszkolaka

Uwaga

07.09.2021 (wtorek) godz.16.00 zapraszamy na spotkanie z rodzicami.

 

 

 

Pages: 1 2 3 4 5 6

październik 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031