Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Z okazji święta składamy wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Moc serdeczności, przytulań i buziaków od wszystkich przedszkolaków.

Dzień babci i dziadka on Biteable.

 

Życzenia świąteczne

Drodzy Rodzice, kochane dzieci przed nami szczególny czas. Wspominamy wydarzenie, które miało miejsce  2000 lat temu. Na świat przyszło Dziecko, które miało zmienić losy świata.Ponad dwa tysiące lat temu Boży Syn przyszedł na świat po raz pierwszy – cicho i niepostrzeżenie. Przeżywamy prawdopodobnie najbardziej niepewne Święta Bożego Narodzenia w życiu, ale możemy być pewni, że Wszechmogący Bóg ma wszystko w swojej kontroli – zarówno czas, jak i okoliczności. On nad wszystkim panuje, a to co planuje, wypełnia do końca – bo jest Bogiem wiernym. Życzymy Wam bliskości Jezusa na każdy dzień, wiary, ufności i nadziei.

Świąteczne warsztaty

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka – to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. Celem warsztatów było rozbudzanie aktywności dzieci, rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, a także kształtowanie wrażliwości i ekspresji twórczej. W czasie zajęć, powstały pełne uroku dekoracje świąteczne. Dzieci z zapałem wykonywały piękne ozdoby, kartki świąteczne, gwiazdki, choinki, itp., wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.

Dzień guzika – 14.12.2020

Dzień Guzika – pod takim hasłem przeprowadziłyśmy w przedszkolu gry i zabawy z guzikami. Zainteresowanie dzieci było ogromne. Dzień guzika – zabawa muzyczno – ruchowa „Guzik tu guzik tam”, Słuchaliśmy bajki pt. „O niezwykłym guziku, był taniec z guzikiem, układaliśmy wzory z guzików na pauzę w muzyce na szablonie, Do czego może służyć guzik? – tu dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, wymyślały czym  np. może być, kołem od samochodu, kwiatkiem itp. “O jaki guzik proszę”- opisywanie wyglądu guzika, a zadaniem dzieci było odnalezienie guzika odpowiadającego opisowi. Dzieci segregowały guziki według kształtu, koloru czy wielkości. Na koniec nie zabrakło oczywiście medalu z okazji Dnia Guzika.

Mikołaj w przedszkolu 07.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość –  Święty Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego krainę, pomocników. Uczyliśmy się pilnie piosenki i wiersza. Spotkanie z gościem było wyjątkowe, ponieważ Mikołaj przesłał nam film z życzeniami  a prezenty dostarczyły tajemnicze elfy. Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę. Relacja filmowa w linku poniżej.

https://padlet.com/ulagabmaluchy/9n5xi7ppsqax4l0x

Dzień pluszowego misia – 26.11.2020

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia,  wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „Jadą, jadą misie”, „Misie dwa”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, prezentację multimedialną “Znane i nieznane misie”, misiowe tańce, memory misiowe. Były też zdjęcia w misiowej fotobudce. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Dzień kredki – 23.11.2020

23 listopada było niezwykle kolorowo w naszym przedszkolu. Obchodziliśmy uroczyście „Dzień Kredki”. Początek zajęć rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki ”Kolorowe kredki”. Następnie rozmawialiśmy o tym, do czego służą kredki, po co są nam potrzebne oraz jakie mamy ich rodzaje. Przedszkolaki określały czym różnią się między sobą i poznały różnice między  rysowaniem a  kolorowaniem. Dzieci dowiedziały się również, że istnieją kredki, które służą im mamą czy babciom do malowania buzi. W parach za pomocą kredek dzieci tworzyły przeróżne kształty oraz brały udział w zabawach z kodowaniem. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno ruchowych,  utrwaliły znajomość kolorów a na zakończenie rysowały i kolorowały obrazek swoim ulubionym kolorem kredki. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że bez kredek nasz świat byłby szary i smutny 🙂

Dzień tolerancji – 16.11.2020

 

Dzisiaj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Nasze spotkanie rozpoczęło się od zabawy integracyjnej “Cześć daj mi rękę”. Rozmawialiśmy na temat odmienności,czym mogą różnić się ludzie (to, co widzimy i rzeczy niewidoczne dla oka). Wytłumaczyliśmy sobie trudne pojęcia charakteryzujące tolerancję.Wzbogaciliśmy  wiedzę na temat funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz nauczyliśmy się kilku słów w języku migowym. Układaliśmy w grupach  z rozsypanki literowej wyraz „TOLERANCJA”. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną –  „Tolerancja na co dzień”.

Dzień wynalazcy i dzień jeża – 10.11.2020

W myśl słów Alberta Einsteina: Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Nasza wiedza jest zawsze ograniczona, podczas gdy wyobraźnią ogarniamy cały świat.W poniedziałek w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wynalazcy. Dzieci dowiedziały się kto wynalazł żarówkę, telefon, balon samolot  i inne pożyteczne przedmioty. Natomiast 10 listopada obchodziliśmy  Dzień Jeża. Przedszkolaki dowiedziały się jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc, odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: Czy wiesz co je jeż. Były też piosenki, zabawy ruchowe, nie zabrakło pracy plastycznej.

Dzień postaci z bajek – 05.11.2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Nasze przedszkolaki dzisiaj właśnie obchodziły ten dzień. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz zabawy rozwijające sprawność manualną. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dzień kucharza 20.10.2020

20 października obchodzimy Dzień Kucharza, dlatego dziś przedszkolaki postanowiły zrobić niespodziankę Paniom Kucharkom. Przedszkolaki przystroiły się w kucharskie czapki. Zaśpiewaliśmy „Sto lat” i wręczyliśmy upominek, dziękując za przepyszne potrawy, które Panie Kucharki, przyrządzają każdego dnia.

 

Warsztaty z robotyki 15.10.2020

Dzisiaj dzieciaki miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z kodowania ozobotów. Mogły programować ozoboty na różne sposoby np. rysowania kolorowych linii na kartce papieru. Mieliśmy też okazje uczyć się programowania z  Robotem Doc.

Pages: 1 2 3

Styczeń 2021
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031