Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

Wakacje, wakacje 07.07.2020

Jak lato to wakacje. Jak wakacje to podróże 🙂 Nasze przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż w morskie głębiny mórz i oceanów. Poznały tajemnice oceanu i jego mieszkańców, dowiedziały się jakie ryby można spotkać w morskich głębinach, jak wygląda krab, konik morski, ośmiornica i meduza. W czasie tej niezwykłej podróży, dzieci wykonywały prace plastyczne, które chętnie zabierały do domu. Śpiewały i tańczyły “Kolorowa rybka”, “Oceaniczny twist” oraz “Piaszczystą złotą plażę”. Udało nam się również stworzyć własny ocean w butelce.

Mam talent 17.06.2021

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs Mam Talent. Dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności i uzdolnienia z pełnym zaangażowaniem. Jury miało ogromny trud w ocenianiu wystąpień. W związku z tym wygrali wszyscy – każdy otrzymał dyplom, medal, upominek i wielkie brawa. Kto by się spodziewał, że mamy w przedszkolu tyle talentów.

Dzień Dziecka:-) 01.06.2021

1 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się wielkie święto – Święto Wszystkich Dzieci. Nie zabrakło zabawy przy wesołej muzyce, przy której każde dziecko miało okazję pobawić się ze swoimi kolegami i koleżankami. Tego dnia dzieci z obu grup spróbowały swoich umiejętności sportowych w kilku konkurencjach. W trakcie zabaw towarzyszyło nam wiele radości, a każda grupa była wygrana! Odbyła się również zabawa taneczna z balonami, chustą animacyjną, wędrującym kapeluszem pełnym zagadek i zadań oraz grupowa praca plastyczna. Był też słodki poczęstunek w formie lodów. Na zakończenie dzieci otrzymały balony, medale oraz prezenty. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zakup prezentów i poczęstunku dla dzieci!
 

 

Dzień Mamy

W ten piękny i radosny dzień pragniemy złożyć wszystkim mamusiom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, samych cudownych chwil w życiu i nieustającej pociechy ze swoich dzieci.

 

Rzondzymy po naszymu

Nasze Przedszkole po raz kolejny brało udział w Konkursie gwarowym “Rzondzymy po naszymu”. Placówkę reprezentowali: Kinga Wejster, Patrycja Tomaszczyk, Nikodem Hus, Alex Krężelok, Igor Stępniak, Magda Stępień, Lidia Kasperydus, Samuel Sikora, Piotr Krużołek. Gratulujemy umiejętności recytatorskich i dziękujemy za reprezentowanie przedszkola.

Skąd się biorą produkty ekologiczne?

23 kwietnia zrealizowany został Ogólnopolski Program Edukacyjny Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Celem programu było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci z zaciekawieniem oglądały książeczki przygotowane przez organizatorów oraz zapoznały się z filmem edukacyjnym. Przedszkolaki poznały produkty ekologiczne oraz dowiedziały się gdzie można je kupić i po czym je rozpoznawać oraz dlaczego warto je wybierać. Podczas zajęć dzieci wyszukiwały znak EKO na opakowaniach produktów spożywczych. Wspólnie omówiły PIRAMIDĘ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA oraz analizowały jej zawartość. W czasie zabawy ruchowej dzieci prezentowały ulubiony sposób aktywności fizycznej. Na zakończenie zajęć przedszkolaki nadawały sobie nowe ,,Eko imiona”

Dzielnie pracujemy – 08.04. – 16.04.2021

Mimo przygotowań do świąt przedszkolaki dzielnie wykonywały zadania 🙂 Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas! A poniżej umieszczamy zdjęcia naszych małych pracusiów 🙂 I zachęcamy do dzielenia się z nami wykonywanymi pracami 🙂 Pozdrawiamy serdecznie !

Wiosna…    16.03.2021

Za oknem szaro i śnieg. A u nas… pojawiła się wiosna.

Siejemy i sadzimy 15.03.2021

Siejemy, sadzimy i obserwujemy a przy tym dowiadujemy się, jak należy przygotować podłoże, jak sadzić cebulki, a jak siać nasiona, a także jak podlewać i dbać o nasz ogródek: rzeżuchę, wielkanocny owies, cebulkę, kwiaty.

Dzień matematyki – Matematyczne zabawy – 11.03.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Matematyki. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, była zabawa z kostką,matematyczny wierszyk, kolorowe klocki – określanie wysokości, a także matematyczne kodowanie.  Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Jesteśmy różni lecz równie ważni – 10.03.2021

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno – społecznym. Celem projektu jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat Autyzmu oraz Zespołu Aspergera; kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym; uświadomienie dzieciom obecności osób niepełnosprawnych w najbliższym otoczeniu; tworzenie sytuacji budujących wrażliwość dziecka, empatię i szacunek wobec innych osób; integracja grupy przedszkolnej; współpraca nauczyciela i dzieci z placówkami oświatowymi z terenu całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń na fanpage projektu.

Dzień kobiet – 08.03.2021

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez pięknych tulipanów i słodkości Były rozmowy o tym, że w tym dniu, to dziewczynki i dorosłe panie obchodzą swoje święto i mogą być traktowane w sposób szczególny, przypomnieliśmy, że nie tylko w tym dniu, także na co dzień chłopcy wobec dziewczynek, mam i innych pań powinni zachować się w sposób uprzejmy i życzliwy. Bawiliśmy się przy muzyce, rozwiązywaliśmy zagadki i każdy miał możliwość wykonania prezentu dla swojej mamy. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,kwiaty i promienny uśmiech…

Dzień Dinozaura – 25.02.2021

Dzień dinozaura to wspaniała okazja, aby promować wiedzę na temat tych niezwykłych gadów. Nasze przedszkole wypełniły Tyranozaury, Stegozaury, Diplodoki, Pterodaktyle i inne jaszczury z minionych epok. W prehistoryczny świat przeniosły nas prezentacja multimedialna, opowiadania, wiersze i piosenki. Dzieci brały udział w różnych grach, zabawach, wykonały swojego dinozaura z papierowego talerza. Największą radość u dzieci wzbudziła praca paleontologa – miały możliwość odnalezienia prawdziwego szkieletu dinozaura.  Wiele przedszkolaków tego dnia zabłysnęło swoją wiedzą, inni natomiast z dociekliwością pytali o więcej.

Walentynki  – 15.02.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Walentynki w naszym przedszkolu. Z tej okazji przedszkolaki rozmawiały o uczuciach i różnych sposobach ich okazywania,Zastanawiały się jak  naprawdę wygląda serce? Skąd wziął się symboliczny kształt serca? Czemu uznaje się, że kochamy sercem? Poznały słowo “Kocham Cię” w różnych językach. Były różne zabawy  z wykorzystaniem serca. A na koniec dzieci  uczestniczyły w wywiadzie udzielając odpowiedzi na pytanie “Co to jest miłość?”.

Tłusty czwartek dzisiaj mamy, więc pączusie zajadamy 11.02.2021

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. W ciągu dnia poznaliśmy historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Uczyliśmy się wiersza, śpiewaliśmy piosenkę, wykonaliśmy również prace plastyczne  z pączkiem w roli głównej. No i oczywiście samodzielnie uformowaliśmy pączki, które później z wielkim apetytem zostały skonsumowane.

Bal karnawałowy 08.02.2021

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki 8 lutego podczas balu karnawałowego. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycieli. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!

https://padlet.com/ulagabmaluchy/78l4cdi26mg4x078

 

Dokarmiamy ptaki 01.02.2021

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają, aby ptasia stołówka nie była pusta. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, czym można dokarmiać ptaki i same wykonały piękne karmniki dla ptaszków, które zawiesiliśmy w ogrodzie przedszkolnym. Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za pomoc. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Uwaga! Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

W dniach 15.02.2021 – 19.02.2021 rozpoczynamy zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. W rekrutacji biorą udział dzieci nieuczęszczające jeszcze do przedszkola. Kartę zapisu  w tych dniach można odebrać  w przedszkolu w godz. 7.00 do 16.00 lub pobrać ze strony w zakładce  Rekrutacja.

Dzieci uczęszczające w obecnym roku szkolnym do przedszkola przyjmowane będą na podstawie deklaracji złożonej przez rodzica w dniach 08.02. –12.02.2021. Deklaracje dostępne w przedszkolu.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Z okazji święta składamy wszystkim babciom i dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Moc serdeczności, przytulań i buziaków od wszystkich przedszkolaków.

Dzień babci i dziadka on Biteable.

 

Pages: 1 2 3 4

Lipiec 2021
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031