Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne

Aktualności przedszkolne

Mikołaj w przedszkolu 06.12.2021

Wizyta świętego Mikołaja to najbardziej oczekiwany przez dzieci dzień w roku. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „Mikołajowych” dzwoneczków. Dzieci od dawna już przygotowywały się do spotkania z Mikołajem ucząc się wiersza oraz piosenki, którą zaśpiewały na przywitanie zacnego gościa. Dzisiejszego dnia każde dziecko mogło chwilę porozmawiać z Mikołajem i otrzymało od niego prezent. Przedszkolaki również miały upominek dla Mikołaja – obrazki z których utworzyliśmy książeczkę oraz ciasteczka. Mikołaj był zachwycony! Żegnając się z dziećmi obiecał, że na pewno wróci do nas za rok.

Kiermasz dla Filipa

W dniach od 16-18 listopada nasze przedszkole włączyło się w pomoc organizowaną przez szkołę dla Filipka Cholewy, chłopca chorego na SMA typu 1, który potrzebuje rehabilitacji. Zorganizowaliśmy kiermasz przetworów w którym można było kupić m. in. kompoty, konfitury, dżemy, soki, syropy, kiszonki, sałatki, buraczki konserwowe, ogórki kiszone, przeciery, kiszoną rzodkiewkę, marynowaną jarzębinę, sosy, domową nutellę i wiele innych pyszności. Podczas kiermaszu zebraliśmy 700 zł .

Dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i pracownikom przedszkola za pomoc w organizacji kiermaszu, zebraną kwotę i otwarte serca.

Dzień pluszowego misia – 25.11.2021

25 listopada przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Dzień zaczęliśmy od przybliżenia dzieciom historii tego święta oraz nauki krótkiego wiersza o misiu. Następnie były zabawy muzyczno-ruchowe przy misiowych piosenkach takich jak „Dwa malutkie misie” i ” Pokochaj pluszowego misia” oraz zabawa muzyczna z rytmicznym pokazywaniem do piosenki „Gruby misio”. Wykonaliśmy też pracę plastyczną z Misiem w roli głównej. Na zakończenie przedszkolaki postanowiły pokazać swoim ulubieńcom jak dobrze bawią się w przedszkolu. W tym celu wszystkie misie ułożyliśmy wewnątrz koła i w ruch poszła guma sensoryczna 🙂 Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był niezwykle radosny i upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze.

Pasowanie na Przedszkolaka – 10.11.2021

10 listopada (środa) w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka, Średniaka i Starszaka. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, słuchać pani , pomagać kolegom, być dzielnymi przedszkolakami. Po złożonej obietnicy, pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał upominek.

 

Dzień jeża – 08.11.2021

Dzisiaj w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeża. Z okazji tego święta dzieci miały okazję poszerzyć wiedzę na temat wyglądu oraz życia jeży, ich zwyczajach i przysmakach poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wzięły udział w zabawach i zagadkach, w których głównym bohaterem był oczywiście jeż, takich jak: ”Dwa malutkie jeże”,”Idzie jeż”,”Spacerują jeże”. Była też zabawa sensoryczna w której zamieniliśmy szyszkę w jeżyka i masowaliśmy swoje ciało. Na koniec lepiliśmy jeżyka z masy solnej. Mieliśmy też okazję rozwijać zmysł węchu poprzez powonienie ziela angielskiego, którego użyliśmy jako nosek dla naszego jeżyka.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Nasze przedszkolaki przystąpiły w tym roku szkolnym do programu propagującego czytelnictwo wśród najmłodszych ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. „Mały Miś „odwiedza przedszkolaki w ich domach. Rodzice czytają dzieciom i misiowi bajki, opowiadania lub wiersze. Z pomocą Rodziców dzieci wpisują się do pamiątkowego dzienniczka Misia, rysując ilustrację do przeczytanej pozycji i odpowiadając na krótkie pytania. Do tej pory przedszkolaki wykonywały zadania i nie tylko czytelnicze, razem z misiem bawiły się w kodowanie. Szukały drogi misia do Tosi, za pomocą kodu z cyframi i strzałkami próbowały dojść do misia, rozwiązywały sudoku a także układały wg wzoru sekwencje z darów jesieni. Dzielnym przedszkolakom udało się już zrealizować 2 moduły.

Wycieczka do zagrody edukacyjnej – 03.11.2021

W środę 3 listopada nasze przedszkolaki odwiedziły Tradycyjną Zagrodę Rolną czyli skansen w Ochabach. Dzieci wzięły udział w zajęciach podczas, których kisiły kapustę. Najpierw poszatkowaną kapustę wrzucały do przygotowanego w tym celu słoika, posypywały ją solą oraz dodawały kminek i pokruszony liść laurowy. Następnie ugniatały kapustę drewienkiem, aż kapusta puściła sok. Teraz cierpliwie czekamy 3 tygodnie, aż kapusta ukiśnie i będzie można ją zdegustować:). Kolejną atrakcją była przejażdżka „traktorkiem”. Mogliśmy także podziwiać kolekcję starych samochodów i innych pojazdów, takich jak chociażby zabytkowy wóz strażacki. Na zakończenie dzieci przywitały się z owieczkami, które znajdują się na terenie skansenu oraz karmiły kurki.

Światowy dzień mycia rąk – 15.10.2021

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień mycia rąk . Do akcji włączyły się również nasze przedszkolaki. Celem tego dnia było uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie ma dla naszego zdrowia mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Ten dzień rozpoczęliśmy  od rozmowy na temat dbania o nasze zdrowie. Dzieci wysłuchały  ilustrowanego opowiadania „Drobnoustroje” i odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Następnie obejrzeliśmy krótką bajkę edukacyjną, z której dowiedzieliśmy się jak prawidłowo myć ręce. Aby uświadomić dzieciom, jak ważne jest mycie rąk z użyciem mydła  wykonaliśmy  dwa eksperymenty z użyciem pieprzu, mleka i mydła , a drugi z użyciem tłustego kremu, kakao i mydła. Po wykonanych eksperymentach przedszkolaki porządnie umyły swoje rączki. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną z ćwiczeniami logopedycznymi. Teraz już każdy przedszkolak wierzy w istnienie niewidocznych gołym okiem zarazków i bakterii oraz wie w jaki sposób się przenoszą i co robić, aby być zdrowym.

Dzień Edukacji Narodowej – 14.10.2021

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasze przedszkolaki pięknymi tańcami, wierszami oraz życzeniami podziękowały wszystkim  pracownikom przedszkola za serce,troskę, codzienne zabawy i uśmiech. Nie zabrakło również kwiatów dla każdego pracownika przedszkola. Drodzy Rodzice, Kochani Przedszkolacy dziękujemy za wszystkie serdeczności, życzenia, kwiaty i słodkości, które napłynęły do nas w tym dniu.

 

Dzień zwierząt – 06.10.2021

4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 6 października (środa). Dzień ten obchodzony jest po to, aby przypomnieć wszystkim ludziom, ze zwierzęta to istota żywa, która ma swoje prawa,uczucia i chce być kochana.  Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubieńców oraz opieki nad nimi. Dowiedziały się też, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Odbyła się zabawa muzyczno ruchowa do piosenki „ Fruń, fruń” oraz „Komar”. Następnie dzieci brały udział w zabawie ortofonicznej „Głosy zwierząt” z wykorzystaniem piłki. Największą frajdę  sprawiła przedszkolakom zabawa w „Zoo” z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczno-techniczną pt.„Ptaszek”

 

 

Dzień chłopaka – 30.09.2021

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam na wspólnej zabawie. Dziewczynki wraz z paniami złożyły chłopcom życzenia. Odbyły się mini konkurencje sportowe dla chłopców, próba odwagi, wytrzymałości i mądrości, zabawy rytmiczne z elementami ćwiczeń w kreśleniu wg metody D.Dziamskiej. Jednak prawdziwym hitem dzisiejszego dnia okazały się masy sensoryczne, które szokowały zapachem, konsystencją, relaksowały i wciągały do niekończącej się zabawy maluszki i starszaki, a przy okazji wspierały rozwój motoryki małej oraz sprawność dłoni. Był też pyszny owocowo- witaminowy lizak dla każdego dziecka. Dziękujemy mamie Kubusia za tą niespodziankę! Bez wątpienia był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości.

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim projekcie

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

 

Dzień Przedszkolaka – 20.09.2021

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.  My również świętowaliśmy ten dzień – były piosenki, zabawy, konkurencje i wspólne stemplowanie. Nie zabrakło również niespodzianki dla naszych milusińskich.

Dzień kropki – 15.09.2021

Dzisiaj w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania (dzieci oraz pracowników przedszkola) wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej.Bawiliśmy się też przy piosence o kropce. Tego dnia było kolorowo i radośnie.

 

 

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Przedszkolaka

Uwaga

07.09.2021 (wtorek) godz.16.00 zapraszamy na spotkanie z rodzicami.

 

 

 

Pages: 1 2 3 4 5 6

styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31