Home » Przedszkole » Aktualności przedszkolne archiwum

Aktualności przedszkolne archiwum

Dzień przedszkolaka – 20.09.2023

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji od rana w naszym przedszkolu było pełno śmiechu i zabawy. Nasze kochane Przedszkolaki świętowały swój dzień na różne sposoby. Były zabawy muzyczno-ruchowe, tańce, śpiew, zagadki, zabawy z chustą, kolorowe zwierzątka z balonów oraz pyszny podwieczorek 😊

Pożegnanie lata

W  środę 13 września  na placu przedszkola stanęła wielka niespodzianka dla dzieci – zamek dmuchany. Śmiechu, radości i dobrej zabawy nie było końca. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Marcinka za zorganizowanie dzieciom takiej atrakcji. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych chwil.

 

 

Uwaga

28.08.2023 o godz. 16.00 na sali gimnastycznej odbędzie się zebranie rodziców dzieci przedszkolnych. Zapraszamy

 

 

Wycieczka do Brennej – 14.06.2023

14 czerwca nasze przedszkolaki udały się na wycieczkę do „Koziej Zagrody” w Brennej. Zapoznały się z kulturą Beskidu Śląskiego poprzez zwiedzanie drewnianej chaty, poznanie tamtejszego sposobu ubierania się, a także z tamtejszymi instrumentami. Poznały w jaki sposób robiono ser, również same mogły go zrobić. Dzieci miały okazję samodzielnie karmić kozy, była to dla nich ogromna radość.

Mam talent – 17.05.2023

Po raz trzeci w naszym przedszkolu odbył się konkurs Mam Talent. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje zdolności taneczne, muzyczne, recytatorskie oraz aktorskie. Występy były wspaniałe! Każdy uczestnik otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową i wielkie brawa. Gratulujemy dzieciom odwagi. Wspieramy i trzymamy kciuki za rozwijanie talentów i umiejętności.

 

Gminny konkurs plastyczny – Wiosna w mojej okolicy

W dniu 05.04.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pt. „Wiosna w mojej okolicy”, organizowanego przez nasze przedszkole. Komisja konkursowa w składzie Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Pani Monika Filusz, Wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Pani Agnieszka Gawron Gaszczyk, plastyk Pani Beata Heczko dokonały oceny prac plastycznych nadesłanych na gminny konkurs plastyczny. W konkursie wzięły udział dzieci przedszkoli z Pruchnej, Bąkowa, Zbytkowa, Strumienia i Drogomyśla. Na konkurs wpłynęło 15 prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe wraz z dyplomami, które zostaną dostarczone do przedszkoli. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców z przedszkola w Bąkowie oraz Gminę Strumień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy laureatom. Bardzo serdecznie dziękujemy również nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do konkursu.

Realizacja kolejnych zadań projektu „Czytaj z nami Przedszkolakami” – 06.04.2023

Podczas zajęć związanych z Międzynarodowym Dniem Pisarzy, przedszkolaki zapoznały się z portretami i literaturą wybranych pisarzy polskich takich jak: Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka i Wanda Chotomska oraz z zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje książka”. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest pisarz, jak wygląda warsztat pisarza, co jest niezbędne, aby powstała książka. Obchodząc Europejski Dzień Logopedy dzieci zapoznały się z zakresem działań i pracą logopedy oraz chętnie wzięły udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez przedszkolnego logopedę- p.Anię. Natomiast w ramach działań cyklicznych z początkiem kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Tymka i Nikodema, która przeczytała dzieciom ciekawe książeczki i przeprowadziła zabawy
związane tematycznie z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi. Dziękujemy.

Przygotowania do świąt i terapia ręki klimacie wielkanocnym – 05.04.2023

W okresie oczekiwania na Święta Wielkanocne wiele się działo w naszym przedszkolu. Był to czas, w którym dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych, uczyły się piosenek, robiły prace plastyczne i  wielkanocne ozdoby, które zabrały do domu. Wszystkie działania i zabawy były związane tematycznie ze Świętami wielkanocnymi. Przedszkolaki wykonały taniec do do utworu muzycznego Modesta Musorgskiego  „Taniec kurcząt w skorupce” oraz ilustrację ruchową ” Kurka i zając” do utworu La Raspa Betti Strauss. Zajęcia z terapii ręki również odbyły się w klimacie wielkanocnym. Dzieci usprawniały motorykę dużą i małą,  koordynację wzrokowo- ruchową, stymulowały zmysł dotyku, ćwiczyły paluszki  i  przy tym czerpały z zabaw wiele radości.

Gminny konkurs matematyczny – 30.03.2023

30 marca dwoje dzieci reprezentowało nasze przedszkole w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się w Drogomyślu. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami ze świata matematyki, przy tym świetnie się bawiły. Po zmaganiach konkursowych odbył się słodki poczęstunek, po którym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Gratulujemy.

Dzień teatru – 29.03.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia teatralne. Na początku przedszkolaki obejrzały film edukacyjny o teatrze, zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Przedszkolaki poznały różne rodzaje teatrów oraz rodzaje lalek teatralnych. Następnie odbyły się zabawy dramowe. Największą radość sprawiło dzieciom oglądanie teatrzyku kamishibay (teatr ilustracji) przygotowanego przez nauczycielki pt „Żółty tulipan”. Dzieci ze skupieniem obejrzały przedstawienie, po czym nagrodziły aktorów gromkimi brawami:) Na zakończenie przedszkolaki podczas zabawy wcieliły się w rolę tulipana i odtworzyły przebieg przedstawienie oraz wykonały własne kukiełki.

Dzień Wody – 22.03.2023

22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Zdrojek i cztery pory roku”, rozwiązywały zagadki słuchowe- rozpoznawały odgłosy kapiącej wody z kranu, deszczu, strumyka, burzy i morza. Podczas zabawy dramowej poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie muzyczno ruchowej ,,Kałuże, rzeka, jezioro, morze” oraz wykonały eksperymenty z wodą. Na zakończenie dzieci w małych grupkach wykonały pracę plastyczną „Kropelkę wody”. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

Dzień Kolorowej Skarpetki –  21.03.2023

21 marca odbył się w naszym przedszkolu  Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. W tym dniu odbyły się zajęcia wyjaśniające istotę tego święta. Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. W czasie zajęć dzieci obejrzały m. in. bajkę o kolorowej skarpetce Fredzi, szukały takich samych skarpetek do pary w zabawie „Skarpetkowy spinner” a podczas zajęć plastycznych wykonały swoje kolorowe skarpetki.

Dzień Kobiet, kiermasz charytatywny – 08.03.2023

8 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet, który został uczczony w sposób jakiego się nie spodziewaliśmy. Wszystkie Kobiety, te duże i te małe, zostały obdarowane przez naszych Małych Gentelmenów słodkościami i kwiatkami. To dzień, który dostarczył
dzieciom wiele radości i był jak zawsze okazją do dobrej zabawy. Z okazji tego wyjątkowego dnia zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu charytatywny kiermasz domowych wypieków dla Pana Staszka, który zakończył się sukcesem i przerósł nasze oczekiwania pod względem zebranej kwoty. Rodzice, dzieci, nauczyciele oraz pracownicy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i nie pozostali obojętni na ludzi w potrzebie. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie Pana Stanisława.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za upieczenie smacznych ciast i innych słodkości. Dziękujemy klasie 1, która wraz z wychowawczynią Panią Anią odwiedziła nas i wspomogła naszą akcje oraz wszystkim zaangażowanym w ten szczytny cel, którzy skusili się na kawałek ciasta, bo bez Was nie udałoby się zebrać takiej kwoty.

Czytaj z nami – Przedszkolakami

W lutym obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zabawy związane tematycznie z uśmiechem. Podczas zajęć dzieci zapoznały się również  z pojęciem optymista i pesymista oraz dowiedziały się co oznacza wyrażenie „widzieć świat przez różowe okulary”. Podsumowując zajęcia każdy przedszkolak ozdobił własne „różowe okulary optymisty”. Kolejnym zaplanowanym działaniem była wizyta w szkolnej bibliotece. Dzieci dowiedziały się co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały także zasady zachowania się w bibliotece. Pani Jola pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Na zakończenie Pani bibliotekarka wręczyła dzieciom mały upominek i  wypożyczyła wiersze dla dzieci „Przedszkolaki- rozrabiaki” które czytamy w trakcie odpoczynku po obiedzie. W  ramach działań cyklicznych  gościliśmy w przedszkolu mamę Tomka i Piotrka, Panią Olę. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały bajek  „Niezapominajek” i „Kocia odkrywalnia tajemnic”. Obie bajeczki bardzo podobały się dzieciom, po czym z chęcią wykonały ilustracje do wybranej bajki.

 

Terapia ręki dla każdego – kolejna odsłona – 22.02.2023

Przedszkolaki w trakcie realizacji kolejnych zadań świetnie się bawiły a przy tym ćwiczyły koordynację wzrokowo- ruchową, utrwalały
orientację w schemacie własnego ciała, usprawniały mięśnie dłoni, układały sekwencje i rozwijały zmysł dotyku.

Tłusty czwartek dzisiaj mamy więc pączusia zajadamy – 16.02.2023

Tłusty Czwartek – tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Przedszkolaki po śniadaniu z wielkim apetytem zajadały się pączkami z dżemem. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym dniem. Oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe z pączkiem w roli głównej oraz zajęcia plastyczne, podczas których dzieci ćwiczyły prawidłowych chwyt narzędzia pisarskiego, umiejętność posługiwania się nożyczkami i rozwijały wyobraźnię.

Kulig – 15.02.2023

Korzystając z zimowej aury wybraliśmy się na kulig do Wisły Czarnej. Wszyscy ciepło ubrani i w dobrych humorach ruszyliśmy na przejażdżkę. Podczas kuligu mogliśmy podziwiać piękno przyrody w zimowej szacie. Zimowa atrakcja wywołała wiele radości i śmiechu u dzieci. Po kuligu udaliśmy się do chaty „Warta”, gdzie przedszkolaki mogły odpocząć przy ognisku i zjeść upieczoną kiełbasę z chlebem,  popijając ciepłą herbatę z sokiem. Nie zabrakło również zabaw na śniegu. Zjeżdżanie na „jabłuszkach” sprawiło dzieciom mnóstwo frajdy.  Dzieci zmęczone, lecz bardzo zadowolone wróciły do przedszkola. Bardzo dziękujemy pani Alicji, mamie Tomka i Piotrka za pomoc w opiece nad dziećmi.

Bal karnawałowy – 08.02.2023

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Na balu obok księżniczek, wróżek, policjantów, strażaków, piratów czy żołnierzy – komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek: Kot w Butach, Elza, Kopciuszek, Ninja, Spiderman i inni bohaterowie. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych, wykonywanych przez fotografa. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Dzień babci i dziadka – 31.01.2023

W dniu 31 stycznia 2023 r. w sali przy OSP w Bąkowie odbyło się spotkanie z ukochanymi Babciami i Dziadkami. Ponad 120 przybyłych gości przywitała dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bąkowie pani Monika Filusz wraz z wicedyrektorem panią Agnieszką Gawron – Gaszczyk. Po powitaniu głos zabrali gospodarze całej uroczystości, czyli przedszkolaki. Dzieci przygotowały występ, w którym zatańczyły, zagrały na instrumentach, wyrecytowały wierszyki oraz zaśpiewały piosenki dla naszych wspaniałych gości. Po występach wnuki wręczyły dziadkom przygotowane upominki i usiadły wraz z nimi do słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Był to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Podczas uroczystości dziadkowie wsparli swoich wnuków pokaźną kwotą, która w całości zostanie przeznaczona na kulik do Wisły Czarne, który odbędzie się w środę 15 lutego. Dziękujemy.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie słodkiego poczęstunku, pomoc podczas przygotowań do uroczystości oraz obsługę imprezy!
Dziękujemy też panu Ireneuszowi Krzempek za przygotowanie sprzętu nagłośniającego i Mateuszowi Trzaskalik, uczniowi klasy 8 za czuwanie nad prawidłową kolejnością podkładów muzycznych.
Wszystkim Dziadkom i Babciom życzymy zdrowia i radosnych chwil, spędzonych w gronie ukochanych wnucząt!

 

 

Ferie zimowe

W czasie ferii nasze przedszkolaki się nie nudziły! Spędziliśmy czas w miłej atmosferze. Były zabawy sensoryczne z masą śniegową, zabawy bałwankowe z pracą plastyczną, zagadki i  zabawy dramowe. Nie zabrakło też zabaw rytmiczno – ruchowych, ilustracyjnych do treści piosenek o tematyce zimowej. Dzieci miały okazje do różnych aktywności oraz integracji ze starszymi i młodszymi koleżankami i kolegami. Przedszkolaki miały również  przyjemność przenieść się do bajecznego świata Kubusia Puchatka podczas uczestnictwa w Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka.

„Czytaj z nami – Przedszkolakami”

W czasie styczniowych zajęć z projektu „Czytaj z nami Przedszkolakami” mieliśmy przyjemność gościć babcię Zosi, Panią Anię, która przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik” oraz bajki: „Ciekawski kotek „i „Miś łasuch”. Przedszkolakom bardzo podobały się przygody bohaterów i aktywnie uczestniczyły w rozmowie na ich temat. Następnie każde dziecko wykonało ilustrację wybranego bohatera. Na zakończenie tego miłego spotkania Pani Ania obdarowała przedszkolaków słodką niespodzianką. Bardzo dziękujemy Pani Ani za poświęcony nam czas. Realizując styczniowe zajęcia uczestniczyliśmy także w Międzynarodowym Dniu Kubusia Puchatka. Dzień ten był doskonałą okazją do przypomnienia przygód Kubusia Puchatka. Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały przygody zwierząt ze Stumilowego Lasu, układały puzzle, tańczyły i brykały ze swoim ulubionym bohaterem.

Terapia ręki na wesoło – 17.01.2023😊
Styczniowe zajęcia z terapii ręki rozpoczęliśmy od zabaw muzyczno- ruchowych o tematyce zimowej. Następnie ćwiczyliśmy  sprawność motoryczną i koordynacji wzrokowo-ruchową poprzez zgniatanie arkuszu gazety w kulkę jednocześnie prawą i lewą ręką, podrzucanie i łapanie gazetowych  kulek oraz przekładanie kul z gazet: z dłoni do dłoni, nad głową,  pod kolanem (stojąc z uniesioną lekko nogą),  z tyłu- za plecami. Bez wątpienia największą frajdę sprawiło dzieciom zamienienie gazetowych kul w śniegowe kule😊, które potrzebne nam były do zabawy w bitwę na śnieżki. Ostatnim zadaniem było wykonanie zabawki sensorycznej- gniotka. Dzieci były zachwycone nie tylko efektem końcowy, ale i sposobem wykonania swojej zabawki, której celem są ćwiczenia małej motoryki i pomoc w rozładowaniu stresu, niepokoju manipulacyjnym  i nadpobudliwości psychoruchowej. Gniotki dostarczają  tez dużo  radości, uśmiechu, to ćwiczenia i zabawa w jednym:)

Czytaj z nami przedszkolakami

W ramach projektu „Czytaj z nami- przedszkolakami” w  grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Poprzez zabawę dzieci zostały wprowadzone w tematykę niepełnosprawności. Przedszkolaki poznały z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Dzieci dowiedziały się jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. Wysłuchały również bajki terapeutycznej o niepełnosprawności  „O dzięciołku Kornelku, który nigdy nie nauczył się latać” i omawiały jej treść.  W czasie przygotowań do świąt  Bożego Narodzenia, w celu kształtowania postaw moralnych i uwrażliwiania na potrzeby innych osób  przedszkolaki zapoznały się z treścią utworu “Dziewczynka z zapałkami” oraz wysłuchały  “Opowieść wigilijną”. Obie opowieści bardzo zainteresowały dzieci, które z uwagą wysłuchały je do końca. Przedszkolaki uczestniczyły również w zajęciach czytelniczych, podczas których łączyły sylaby tworząc wyraz. Chętne i zainteresowane czytaniem dzieci mogły  wykazać się podczas tej zabawy umiejętnością czytania😊

 

Wigilijka w przedszkolu

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, całe nasze przedszkole spotkało się przy odświętnym stole wigilijnym. Śpiewaliśmy kolędy i świąteczne piosenki. Częstowaliśmy się świątecznymi ciasteczkami i owocami. Czas spędziliśmy  miło i w serdecznej, pełnej świątecznego czasu atmosferze.

 

Terapia ręki w świątecznej odsłonie:)

Świąteczna atmosfera, którą dawało się odczuć w grudniu inspirowała nas  do wielu ciekawych zajęć i aktywności. W tejże tematyce odbywały się  kreatywne i doskonalące motorykę małą zabawy z elementami terapii ręki. Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia manualne i manipulacyjne m.in  podczas wykrajania pierniczków i ich  dekorowania. Dzieci smarowały je samodzielnie przygotowanym lukrem z odrobiną soku z buraków i i posypywały kolorowymi elementami. Przedszkolaki ćwiczyły również koncentrację uwagi, cierpliwość oraz umiejętność planowania pracy podczas świątecznych prac plastycznych.

Dogoterapia z Zoją – 20.12.2022

20 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się  zajęcia z dogoterapii, które prowadziła wykwalifikowana dogoterapeutka. Dzieciom podczas zajęć towarzyszył pies Zoja.Na zajęciach dzieci uczyły się prawidłowego kontaktu z psem, poznały jego potrzeby ,dowiedziały się  w jaki sposób powinny dbać o swoje pieski oraz czym nie należy je karmić. Zajęcia z Zoją  wzmocniły w przedszkolakach empatię względem zwierząt. Poza tym, spotkanie z Zoją miało nie tylko charakter terapeutyczny, ale było też  doskonałą okazją do relaksacji i wyciszenia.

 

Mikołaj – 08.12.2022

8 grudnia odwiedził nas teatr Eden ze spektaklem „Legenda o Św. Mikołaju Biskupie”. Dzieci poznały historię chłopca o imieniu Mikołaj, który nie mógł pogodzić się z tym, że jedni mają wszystko a inni nie mają nic. Pokazał w jak prosty sposób możemy się dzielić dobrem i pomagać innym. Piękna scenografia i stroje dopełniły całości . Na zakończenie każde dziecko miało okazję porozmawiać z Mikołajem i wszyscy otrzymali prezenty- przygotowane przez Radę Rodziców. Święty Mikołaj pamiętał o wszystkich. Obdarował prezentami także nauczycieli i pracowników przedszkola. Dziękujemy wszystkim pomocnikom Mikołaja za przygotowanie prezentów 🙂 Oczekiwana cały rok wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym dzieciom wiele radości.

Czytaj z nami – Przedszkolakami

W listopadzie gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Piotrka, która przeczytała nam jedną z historii „Kubusia Puchatka” pt. „Przeprowadzka Tygrysa”. Wszystkie przedszkolaki uwielbiają Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, dlatego też z wielką uwagą słuchały bajki. Następnie był czas na małe” co nieco ” jakie przyniosła dla dzieci pani Alicja i kolorowanki z Tygryskiem w roli głównej. Dziękujemy za poświęcony czas:) W tym miesiącu dzieci poznały również legendę o powstaniu państwa polskiego i stolicy Polski, słuchały i zbiorowo śpiewały Mazurka Dąbrowskiego i nauczyły się piosenek patriotycznych. Obchodziliśmy także Dzień Pluszowego Misia, podczas którego dzieci poznały bohaterów literatury dziecięcej ( „Kubuś Puchatek”, Miś Koala”,” Miś Uszatek” i innych), wypowiadały się na temat ulubionego bohatera oraz integrowały podczas wspólnych zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również grupowa biblioteczka.

Przedszkolna wycieczka – 30.11.2022

30 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach na żywą lekcję regionalizmu ,,Od paprotki do węgielka”. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądała praca górnika dawniej i dziś oraz jakie tradycje związane są z górnictwem. Oczywiście nie zabrakło ciekawych zadań do wykonania. Dziewczynki uczyły się jak być dobrą żoną dla górnika i gospodynią domową. Chłopcy sprawdzali się w typowo górniczych pracach- mieli okazję poznać jak ciężka jest praca górnika, przewożąc taczkę z węglem i zostali pasowani na prawdziwych górników. Nie zabrakło również śląskich przyśpiewek. Po zabawie ze śpiewem o Karliku, dzieci udały się do „kopalni”, gdzie spotkały starego skarbnika. Na koniec przedszkolaki wysłuchały legendy o Skarbniku i brały w niej czynny udział oraz wykonały pracę plastyczną. To był naprawdę pracowity i pełen wrażeń dzień.

Dzień pluszowego misia – 25.11.2022

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Dzień rozpoczęliśmy od muzycznej powitanki i prezentacji naszych pluszaków. Następnie przedszkolaki zapoznały się z historią powstania Święta Pluszowego Misia i rozpoznawały bohaterów misiowych ze znanych i mniej znanych bajek. Te wspaniałe święto nie mogło się obyć bez zabaw ze śpiewem i przy muzyce. Dzieci tańczyły ze swoimi misiami, ilustrowały ruchami treść piosenek i wierszyków oraz utworzyły misiowy pociąg. Wiele radości i śmiechu przyniosła również zabawa z chustą animacyjną, którą przedszkolaki zamieniły w karuzelę dla pluszaków. Było też „małe co nieco” – degustacja miodu :). Na zakończenie przedszkolaki pokolorowały swoimi ulubionymi kolorami obrazek misia.

Konkurs Recytatorski – 17.11.2022

Dwie dziewczynki z naszego przedszkola wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Piękna Nasza Polska Cała” organizowanym przez Przedszkole w Strumieniu, który odbył się w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. Dziewczynki otrzymały dyplomy, nagrody i jedno wyróżnienie.Gratulujemy:)

Terapia ręki dla każdego cz.2 – 16.11.2022

Przegląd Pieśni Patriotycznej 14.11.2022

14 listopada w sali Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej. Nasi mali patrioci ukazali piękno piosenek patriotycznych i swoją miłość do ojczyzny. Gratulujemy wspaniałego występu! Więcej informacji tutaj

Pasowanie na przedszkolaka – 09.11.2022

9 listopada odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Dzieci  zaprezentowały przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej nastąpiło pasowanie. Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe upominki.

Czytaj z nami – Przedszkolakami

W ramach projektu „Czytaj z nami -Przedszkolakami” w październiku gościliśmy mamę Samuela, która przeczytała dzieciom piękną historię o prawdziwej przyjaźni ” Na zawsze przyjaciele” Przemysława Wechterowicza. Opowieść bardzo podobała się dzieciom i zawierała przepiękne ilustracje. Następnie dzieci pokolorowały przygotowane przez panią Asie kolorowanki. Bardzo dziękujemy mamie Samuela za odwiedziny i niespodzianki dla przedszkolaków:). W tym miesiącu dzięki zaangażowaniu dzieci, stworzyliśmy grupową bibliotekę z książek przyniesionych z domu. W październiku poznaliśmy wiersze Jana Brzechwy takie jak : ” Na straganie”, „Kaczka dziwaczka”, „Pomidor” , „Skarżypyta” oraz „Kłamczucha”. Śledziliśmy także losy Lucka, przedszkolaka z krwi i kości, głównego bohatera ze zbioru opowiadań „Świat według Lucka”, który pokazał nam kawałek rzeczywistości widziany jego oczyma.

 

luty 2024
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829