Home » Przedszkole » Zajęcia dodatkowe

Zajęcia dodatkowe

Język angielski

Dzieci uczą się języków w najlepszy sposób czyli poprzez zabawę. Nauka języka angielskiego rozpoczyna się i kończy piosenką. W trakcie zajęć dzieci poznają nowe słówka, uczą się krótkich wierszyków, piosenek rymowanek.W prosty a zarazem ciekawy sposób nauczycielka  wprowadza nowe i utrwala już poznane słowa przy pomocy kart obrazkowych.

Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne w naszym przedszkolu cieszą się uznaniem nie tylko dzieci, ale również rodziców, którzy bardzo chętnie angażują się w realizację założonych celów. Program przeznaczony jest do realizacji  po zajęciach edukacyjnych z dziećmi; jako zajęcia dodatkowe. Cykl zaplanowany jest do zrealizowania w ciągu całego roku szkolnego, a zajęcia odbywają się cztery razy w miesiącu. Program zawiera w sobie treści z zakresu samoobsługi, komunikacji, uspołecznienia i techniki. Dzieci uczestniczą we wspólnym tworzeniu, podejmowania trudu własnoręcznego przygotowania smacznego i zdrowego  posiłku (soki owocowe, sałatki warzywne, kruche ciasteczka, gofry, kanapki i wiele innych smakołyków.

Zajęcia techniczne

Dzieci wykonują szereg różnorodnych prac wykorzystując dostępne materiały. Podczas zajęć dzieci mają okazję wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne począwszy od prac w  glinie, masie papierowej, solnej po malowanie (akwarele, tempera, farby do malowania rękoma), rysowanie (kredkami, ołówkiem tuszem, węglem, kredą), wyklejanie, wydzieranie tworzenie prac przestrzennych, origami, konstruowanie z różnych materiałów przemysłowych oraz tworzyw sztucznych, wycinanie płaskich i przestrzennych form z papieru,  stemplowanie na papierze i płótnie, budowanie z klocków i materiałów naturalnych; piach, śnieg, piasek kinetyczny.

Zajęcia rytmiczno – taneczne

Zajęcia rytmiczno – taneczne odbywają się raz w tygodniu. Dzieci słuchają różnych rodzajów muzyki, uczą się ją rozpoznawać. Celem jest stwarzanie dziecku możliwości do spontanicznej  ekspresji ruchowej. Zajęcia rozwijają zdolności i umiejętności muzyczne, kształtują zainteresowanie tańcem. Rozwijają umiejętność prezentowania swoich osiągnięć przed szerszą publicznością.

Zajęcia  teatralne

Zajęcia teatralne mają na celu zapoznanie dziecka ze sztuką teatralną, poznawanie środków wyrazu artystycznego, stosowanych w teatrze, kształcenie umiejętności dramatycznych podczas zabaw twórczych. Wprowadzenie gry aktorskiej w inscenizacjach i widowiskach teatralnych zakończonych wystąpień przed szerszą publicznością.m przed publicznością

lipiec 2022
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031